Świąteczna zbiórka żywności

W dniu 29 listopoada 2013 r wolontariusze Towarzystwa Charytatywnego im. Ojca Pio
Kolo Warszawskie Nr 5 z ramienia Banku Żywności SOS uczestniczyli w Świątecznej Zbiorce Żywności na Praskiej Giełdzie Spożywczej w Ząbkach.
Wielu wlascicieli działajacych na terenie Gieldy odpowiedziało pozytywnie na apel o pomoc dla potrzebujących. Na Miodowej przy Klasztorze oo Kapucynów prowadzona jest jadlodajnia dla ubogich i bezdomnych przy współudziale Towarzystwa Charytatwnego im. O Pio Koło W-skie nr 5. Codziennie wydajemy ok. 300 porcji gorącej zupy. Czasami jest to jedyny posiłek w ciągu dnia.
Ponadto obejmujemy opieką ok. 150 osób w tym 50 dzieci. Większość z tych osób otrzymuje co miesiąc paczki żywnościowe, które mozemy przygotowywac dzięki wsparciu Banku Żywności SOS.
I dla nich równiez przeznaczymy częśc uzyskanych ze zbiórki produktow.
Szczegolne podziękowanie należy się Zarzadowi Gieldy, ktory przygortowal 50 paczek światecznych ze slodyczami i drobnymi upominlami dla „naszych” dzieci.
Zebraliśmy ok. 300 kg różnych produktow – makarony, warzywa, kawa, herbata, konserwy i slodycze za co wszystkim darczyńcom skladamy serdeczne Bog zaplac w imieniu naszych podopiecznych. Szczególne podziękowania skladamy naszym „opiekunom” na Gieldzie Panom Markowi Połomskiemu i Rafałowi Redlińskiemu – dzięki ich pomocy i dobrym wskazowkom dzieci przezyją radosne chwile przy otwieraniu paczek.
Serdecznie wszystkim dziękujemy. EM