Prośba o wsparcie

Towarzystwo Charytatywne im. o. Pio zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie rzeczowe, w zakresie:

  • trwałych produktów żywnościowych, takich jak: makarony, kasze, ryż, konserwy, dżemy, olej, itp. Produkty żywnościowe Towarzystwo przekazuje podopiecznym rodzinom całorocznie. Obecnie pod bezpośrednią opieką ma 60 osób dorosłych i 20 dzieci
  • ciepłej odzieży męskiej: czapki, kurtki, buty, skarpety, spodnie, bieliznę. Towarzystwo koordynuje wydawanie odzieży bezdomnym mężczyznom, obecnie duży popyt jest głównie na czapki, ale i na inne ciepłe ubrania przed nadchodzącą zimą

Powyżej wspomniane datki rzeczowe można pozostawić na Furcie Klasztornej o. Kapucynów przy ulicy Kapucyńskiej 4 w poniedziałki i środy w godz. 9.00-15.00  Prośba, aby paczki były podpisane nazwą: „Towarzystwo Charytatywne im. o. Pio”, tak aby dotarły w odpowiednie ręce.

Czekamy cały czas na wsparcie Darczyńców, szczególnie teraz potrzebujemy Waszej pomocy.

Można kontaktować się również bezpośrednio:

tel. +48 694 817 249
tel. +48 694 823 820

Za każde rzeczowe i modlitewne wsparcie naszej działalności serdeczne Bóg zapłać.

Informacje organizacyjne

  1. Masz kłopot z wypełnieniem zeznania a chciałbyś przekazać 1%. Przyjdź na Furtę Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów ul. Kapucyńska 4 w każdą środę w godz. 12.00 – 13.00 – chętnie pomożemy.

  2. W każdą środę czekamy na potrzebujących na Furcie Klasztoru w godz. 12.00 – 14.00.
    Zapraszamy też wszystkich gotowych pomagać.
  3. Członkowie Towarzystwa spotykają się każdego 23 dnia miesiąca o godz. 16.30, po spotkaniu uczestniczymy w Nabożeństwie do Ojca PIO i Mszy św.
    Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.

Zbiórka na Wigilię

Towarzystwo Charytatywne im. Ojca Pio i Klasztor oo Kapucynów przygotowuje
Wigilię dla osób korzystających z jadłodajni przy ul. Miodowej.
Prosimy o pomoc w przygotowaniu świątecznego poczęstunku – może ktoś mógłby przekazać nam trochę suszonych grzybów, warzyw i inn.
Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych. EM

Świąteczna zbiórka żywności

W dniu 29 listopoada 2013 r wolontariusze Towarzystwa Charytatywnego im. Ojca Pio
Kolo Warszawskie Nr 5 z ramienia Banku Żywności SOS uczestniczyli w Świątecznej Zbiorce Żywności na Praskiej Giełdzie Spożywczej w Ząbkach.
Wielu wlascicieli działajacych na terenie Gieldy odpowiedziało pozytywnie na apel o pomoc dla potrzebujących. Na Miodowej przy Klasztorze oo Kapucynów prowadzona jest jadlodajnia dla ubogich i bezdomnych przy współudziale Towarzystwa Charytatwnego im. O Pio Koło W-skie nr 5. Codziennie wydajemy ok. 300 porcji gorącej zupy. Czasami jest to jedyny posiłek w ciągu dnia.
Ponadto obejmujemy opieką ok. 150 osób w tym 50 dzieci. Większość z tych osób otrzymuje co miesiąc paczki żywnościowe, które mozemy przygotowywac dzięki wsparciu Banku Żywności SOS.
I dla nich równiez przeznaczymy częśc uzyskanych ze zbiórki produktow.
Szczegolne podziękowanie należy się Zarzadowi Gieldy, ktory przygortowal 50 paczek światecznych ze slodyczami i drobnymi upominlami dla „naszych” dzieci.
Zebraliśmy ok. 300 kg różnych produktow – makarony, warzywa, kawa, herbata, konserwy i slodycze za co wszystkim darczyńcom skladamy serdeczne Bog zaplac w imieniu naszych podopiecznych. Szczególne podziękowania skladamy naszym „opiekunom” na Gieldzie Panom Markowi Połomskiemu i Rafałowi Redlińskiemu – dzięki ich pomocy i dobrym wskazowkom dzieci przezyją radosne chwile przy otwieraniu paczek.
Serdecznie wszystkim dziękujemy. EM

Rekolekcje Towarzystwa i Wolontariuszy w Zakroczymiu

W dniach 30.XI-11.XII w Zakroczymiu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe dla osób związanych z Towarzystwem Charytatywnym im. O.Pio i z Kuchnią na Miodowej.
Rekolekcje głosił duszpasterz bezdomnych stołujących się na Miodowej O.Michał Gawroński OFMCap.
Zobowiązani słowami z Mt. 5,13-16 „Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w Niebie” powróciliśmy do gotowania zupy dla naszych podopiecznych. EM

Potrzebni wolontariusze

W dniach 21.10.2013 (poniedziałek) oraz 23.10.2013 (środa) jest potrzebna pomoc w przygotowywaniu oraz wydawaniu paczek żywnościowych. Osoby chętne do pomocy proszone są o zgłoszenie się na furcie klasztoru Kapucynów przy ulicy Miodowej o godz. 13:30 w poniedziałek oraz o 12:30 w środę.

Dziękujemy za zainteresowanie! 

Festyn św. Feliksa

festyn

Już drugi rok wspólnoty działające w klasztorze ojców kapucynów na Miodowej zorganizowały 13 maja festyn dla dzieci – zabawy dla maluchów połączone z poczęstunkiem. Towarzystwo włącza się w akcję propagowania osoby patrona dzieci św. Feliksa, którego wpomnienie obchodzi kościół katolicki 18 maja.
Św. Feliks z Cantalice jest pierwszym świętym z zakonu kapucynów a ustanowiono go patronem dzieci, kobiet w stanie błogosławionym oraz bezdzietnych małżeństw. 18 maja kapucyni odprawiają specjalne nabożeństwa, w czasie których błogosławi się tzw. olej św. Feliksa oraz namaszcza nim głównie dzieci. Zwyczaj ten nawiązuje do uzdrowienia dziecka, które Feliks namaścił oliwą z wiecznej lampki.